Ogólnopolskie Stowarzyszenie Klasy 470

Stowarzyszenie pasjonatów międzynarodowej olimpijskiej klasy 470

Komunikat 11.2012

Witajcie.

Nadszedł moment kiedy nadrobiłem odrobinę pracę i mam więcej czasu by nadgonić sprawy OSK470 i P7R.
Nastała jesień i co za tym idzie okres przygotowań, decyzji i pracy nad sezonem 2013. W OSK470 powinno odbyć się zebranie, na którym zebrali byśmy się wszyscy. Z racji odległości trudno będzie takie zebranie przeprowadzić. Proponuję więc aby na stronie www umieścić informacje kluczowe wraz z kontaktem tak aby każdy mógł otrzymać nowe komunikaty oraz możliwość wypowiedzenia się.

Zakończył się P7R 2012. Wyniki każdy już chyba widział. Odwołano ostatni etap w Ustce. Ceremonię wręczenia Pucharu(ów) przełożono na pierwsze spotkanie w 2013 roku. Każdy z etapów cieszył się różnym zainteresowaniem. Ogólnie sklasyfikowano ponad 20 załóg. Puchar rozpoczął się szeroko, jednak jego zakończenie okazało się słabe. Teraz w trakcie jesieni mamy okres na zebranie wniosków. Wszyscy organizatorzy Etapów stanęli na wysokości zadania i zorganizowali niesamowite imprezy, które będziemy latami mile wspominać. Wg mnie dawno nie było takich regat w kraju jak te org przez Was. Było gęsto i ciekawie i warto o tym opowiedzieć w kraju. Od kilku dni pracuję nad jednym wielkim opisem i prezentacją P7R2012 aby PZŻ oraz media żeglarskie mogły od początku do końca poznać cykl imprezy w 2012 oraz poszczególnych organizatorów. Posiadam wystarczającą ilość danych i materiałów aby stworzyć “książkę”. Mam nadzieję, że w listopadzie zamknie się termin ukończenia podsumowania P7R. Wszelkie sugestie proszę wysyłać na mój adres email.

W 2013 proponuję przeprowadzenie Pucharu Regionów nie koniecznie aż 7dmiu. W moim odczuciu siedem lokalizacji w siedmiu terminach to dość duże obciążenie zarówno finansowe jak i logistyczne. Skutkiem tego było znikome zainteresowanie Ustką chociaż był to najważniejszy Etap bo zamykający cykl P7R. Koniec końców Etap został odwołany i jeśli będzie to możliwe przełożony na 2013 rok.
Kolejną zmianą jaką proponuję to wprowadzenie wytycznych dla poszczególnych etapów i ich organizatorów. Coś na zasadzie konkursu. Już teraz otrzymuję maile z zapytaniem o możliwość rozegrania Etapu w np Bielsko Białej itd. To potwierdza zauważenie P7R przez różne kluby i różne regiony. Wszystko jest możliwe jednak bez “konkursu” na gospodarzy etapów ciężko będzie rozstrzygnąć kto co i jak. Najlepiej jakby każdy wysłał swoje sugestie i spostrzeżenia z 2012 na adres email osk lub mój, żebym mógł to zebrać w całość.

Jak co roku chciałbym w ramach ewentualnego P7R rozegrać 3 już Ogólnopolski Zlot Klasy 470 w Poznaniu. W tym roku składam projekt do UM Poznania na dofinansowanie imprezy aby zlikwidować wszelkie koszta w obie strony. Rok 2013 jest tym wyjątkowy, że to rok 50 lecia istnienia klasy. Będę próbował sprowadzić do Poznania co najmniej 50 załóg z tej okazji. Aby zwiększyć szansę na powodzenia tego planu termin Zlotu został przesunięty na początek lipca i zintegrowany z cykliczną coroczną imprezą: ” Memoriałem B. Knasieckiego”. Lokalizacja w klubie : ŻLKS, który pomieści do 80ciu 470tek. Impreza ta będzie organizowana w 2013 w ścisłej współpracy z Narodowym Stow. Klasy aby zwiększyć frekwencję. Start załóg amatorskich i sportowych będzie rozdzielony. Więcej szczegółów zdradzę jeszcze w tym roku. Termin wczesnolipcowy nie będzie kolidował z obchodami we Francji, jeśli ktoś planuje wyjazd.

W 2013 chciałbym aby większa ilość członków OSK470 brała czynny udział w tworzeniu tego co tworzy OSK470. Chciałbym aby działalność osk470 w mniejszym stopniu opierała się na tym co ja robię i aby każdy miał swój udział w prowadzeniu klasy 470 w kraju w sektorze masters i amator. Oczywiście są sprawy, którymi się zajmuję co roku ze względu na możliwości, takie sprawy to np. strona osk470, którą prowadzę na własny koszt i w ramach swojego czasu. W 2013 roku przewiduję zwiększenie współpracy z narodowym stowarzyszeniem klasy, które “ożyło” za sprawą wyborów na MP w Górkach i dzięki nowym życzliwym osobom poprowadzi sportową 470 na światowe wody. Ta współpraca zaowocuje wspólnymi imprezami oraz dojściem do jeszcze większej ilości informacji dla fanatyków klasy.

Sumując to co prze dnami:

1. podsumowanie P7R2012 w formie biuletynu (P.R.),

 

2. określenie zasad dla P7R 2013 i konkurs na gospodarzy etapów,

 

3. określenie zadań dla OSK470 na 2013 i ich realizacja z udziałem członków OSK470,

 

4. 3 Ogólnopolski Zlot Klasy 470 w Poznaniu i obchody 50 lecia klasy 470,

 

5. Na regatach otwierających rok 2013 rozdanie pucharów za P7R2012,

 

6. Ewentualna zbiórka środków “osk470” na koszta utrzymania stron osk470.470er.pl, puchar7regionow.pl.

7. Zebranie OSK470 przy pierwszej możliwej okazji.

Proszę o sugestię na patryk@470er.pl

Pozdrawiam

Patryk Różański